Толерантність - профілактика серцево-судинних захворювань

16 листопада – Міжнародний день толерантності. Цитати про толерантність. самоперевірка на толерантість

Український філософ Григорій Сковорода вважав, що „любов виникає з любові, коли хочу, щоб мене любили, я сам першим люблю”. Познайомтеся з цікавим висловлюваннями різних народів і відомих людей про толерантність та перевірте себе на толерантність.

“Нетерпимі часто платять дорого за те, що терплячим дістається безкоштовно” – говорять французи. „Якщо у трьох одна мета, вони землю перетворять на золото, якщо ж мета різна, вони золото перетворять на порох” – говорять услід китайці. „За терпіння дасть Бог спасіння” – вважають українці. Араби запевняють: „Мир існує для людини – людина для миру”. „ Індійці запевняють: „У людини, яка живе заради інших, навіть коротке життя буде сповнене щастям”. Індонезійці впевнені: „Любов людини до людини – це повноводе і прозоре джерело, води якого очищують усе, чого торкаються”. Ці прислів’я створені в різні часи, різними народами, які належать до різних світів, культур, релігій, але усі вони закликають до згоди, до терпіння, до миру.

Що таке толерантність?

Толерантність – це:

· повага, сприйняття та розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, форм самовираження та самовиявлення людської особистості. Формуванню толерантності сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті й переконань.

· єдність у різноманітті. Це не тільки моральний обов'язок, а й політична та правова потреба.

· не поступка, поблажливість чи потурання. Це, передусім, активна позиція, що формується на основі визнання універсальних прав та основних свобод людини.

Толерантність уможливлює досягнення миру, сприяє переходу від війни до культури миру. Виявлення толерантності не означає терпимого ставлення до соціальної несприятливості, відмови від своїх або прийняття чужих переконань. Це також означає, що кожен може дотримуватись своїх переконань і визнає таке ж право за іншими.

Понад 10 років світ святкує Міжнародний день толерантності, що урочисто був проголошений „Декларацією принципів толерантності”, затвердженою у 1995 р. на 28 Генеральній конференції ЮНЕСКО. У статті 6 Декларації зазначено: „З метою мобілізації громадськості, звернення уваги на небезпеки, приховані у нетерпимості, зміцнення прихильності і активізації дій на підтримку поширення ідей толерантності і виховання у її дусі ми урочисто проголошуємо 16 листопада міжнародним днем, присвяченим толерантності, що відзначається щорічно.”. 1996 р. Генеральна Асамблея ООН запропонувала державам-учасникам щорічно святкувати Міжнародний день, присвячений терпимості, проводячи цього дня заходи щодо поширення ідей толерантності, орієнтовані як на навчальні заклади так і на широку громадськість.

Згідно документів ООН і ЮНЕСКО, навчання культурі миру означає побудову і розвиток соціальних відносин, в основі яких свобода, справедливість, терпимість, солідарність, відмова від насилля, а усі конфлікти вирішуються шляхом діалогу і ведення переговорів. Хіба не це є основою для гармонійного життя?


Корисні лінки:

Декларація принципів толерантності (прийнята 16 листопада 1995 р.)

Корисний портал про різноманіття і терпимість МОМ в Україні - http://www.diversipedia.org.ua/

Вислови, присвячені толерантності

Конгрес національних громад України

Ресурси ООН:

Толерантность (Россия) ,заслуговують на увагу PR-фахівців та журналістів розділ „Мастер-классы”.

Уроки о толерантности ( материалы для работы учителей и методистов) http://www.1september.ru/ru/his/2002/11/2.htm - урок толерантності (про проблеми толерантності у сучасному світі).

Комментарии (0)

Ваш комментарий может быть первым.

оставить комментарий

CAPTCHA