Всесвітній день серця в Києві

ЛІКАРІФоторепортаж
Актуальність проблеми серцево-судинних захворювань

У Всесвітній день серця 27 вересня 2009 року, в неділю, о 15.00-15:15 на Майдані Незалежності поряд з монументом Незалежності України, за ініціативою нового порталу Hearts.in.ua  відбувся танцювальний флешмобі майстерня "Екоторба з серцем". Флешмоб і майстерня пройшли як частина всесвітньої низки заходів . Всесвітній день серця проходить одночасно у 100 країнах світу за ініціативою Всесвітньої федерації серця з 1999 року, останньої неділі вересня.

Мета Всесвітнього дня серця – звернути увагу, на те, що в будь-якому віці 80% випадків смерті від серцево-судинних захворювань можна попередити. Важливо:
1) відмовитися від куріння (паління), в тому числі пасивного,
2) обрати для себе і своєї родини раціональне харчування, контролювати вагу тіла, зменшити споживання солі і цукру, вживати більше круп, овочів, фруктів,
3) щодня мінімум 30 хвилин займатися фізичними вправами (зокрема, танцями, ходити пішки).

У флешмобі взяли участь Катерина Серебрянська з сином, журналісти, лікарі, 300 дітей і дорослих, було створено  20 екоторб охочими як з Києва, так і з інших міст. Серед учасників були гості з Китаю.

Як вважає учасниця флешмобу, керівник Центру психології танцю Світлана Ліпінська, " танцюючи, ми наповнюємо своє життя любов'ю, і відкриваємо один одному серце. Танок в колі єднає людей, і у спільному ритмі кожен відчуває того, хто танцює поруч. Коли ми дивимося в очі один одному, ми танцюємо серцем".

Організатор: соціальний проект "Відкрийте серця!" і портал Hearts.in.ua. Підтримка танцювального флешмобу: "Дипломат Сервіс", Інтеркультура (www.interkulturo.info),Українська асоціація танцювально-рухової терапії (www.uatrt.org.ua), Центр психології танцю Світлани Ліпінської (ww.lipinska.com.ua). Cоціальний проект "Відкрийте серця!" і портал Hearts.in.ua дякують волонтерам-учасникам флешмобу: Володимиру Кравцю за щиру підтримку і ініціативність, Олені Назаренко за вміння нестандартно мислити і находити рішення, Денісу Кудіну ("Дипломат Сервіс") за надійність і дружне ставлення,  Віктору Галкіну за вміння вчасно приймати рішення і винахідливість, Мирославі Макаревич, Наталі Цюкевич, Олегу Дмитрієву за неоціненну дружню допомогу, Марині Сусловій за веселу і теплу атмосферу, щедрість душі під час проведення майстерні "Екоторба з серцем", Сергею Шулько ( "Румберос"), Владу Фролову за чудову відеозйомку, Ігорю Олексійовичу Шумському і Сергію Олеговичу Сушко за відтворення у фотографіях атмосфери і динаміки флешмобу "Працюй із серцем!" і майстерні "Екоторба з серцем".

На флешмобі всі охочі танцювали і створювали екоторби із символічним серцем. Cоціальний проект "Відкрийте серця!" і портал Hearts.in.ua дякують ТОВ "Арніка" (www.eco-bags.com.ua). і  персонально Галині Беляєвій за дійову підтримку в проведенні майстерні "Екоторба з серцем".  

Флешмоб на YouTube:

World Heart Day (video 1)

World Heart Day ( video 2)

World Heart Day ( video 3)

World Heart Day ( video 4)

World Heart Day ( video 5)

АКТУАЛЬНІСТЬ ПРОБЛЕМИ

Саме серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смертності. Щороку в Україні помирає 160 тисяч людей, в середньому – кожні 3 хвилини. Це більше, ніж разом від всіх видів раку, туберкульозу, СНІДу. Важливу роль в поліпшення ситуації відіграє профілактика.
В Україні у 2008 році кількість дорослих (>18 років), які мають хвороби системи кровообігу, склали приблизно 24,3 млн. осіб, тобто 53% населення, із них працездатного – 9,3 млн. осіб. Найбільш поширена артеріальна гіпертензія (11,7 млн., працездатного віку – 5 млн. осіб). Зареєстровано 8 544 983 випадків ішемічної хвороби серця (серед працездатних – 2,5 млн.); 50 368 інфарктів міокарда, 107 124 інсультів.
В Україні спостерігається низький рівень обізнаності про фактори ризику і практичних знань про те, що робити у випадку серцевих нападів, тому так важливо привернути увагу населення України до актуальності проблеми та висвітлювати цю тему у ЗМІ (див. ”Цифри і факти” в додатку). Здорове серце – це, в першу чергу, свідомий вибір способу життя. Дякуємо за розуміння, висвітлення в ЗМІ актуальної теми і участь у флешмобі, це важливо і просто.

Цей флешмоб передбачав участь всіх охочих у виконанні спільного танцю в будь-якому стилі в ритмі, який представлено в відеоролику на YouTube „Працюй із серцем!”. Цей відеоролик „Працюй із серцем!” створили за участю чемпіонів світу з танців Фабриса Мартена (Fabrice Martin), Дорел Сюрбек (Dorel Surbeck) із Швейцарії. Рух в нашому танці - це прояв життя і любові. Танець об'єднає всіх учасників флешмобу у коло, у спільний ритм серця.

Організатор: соціальний проект "Відкрийте серця!" (Open Hearts!) і порталу НеArts.in.ua  ( контакт:Аліна Севастюк, тел.: 8067- 462 82 82, alina.sevastyuk@ukr.net ).
Підтримка танцювального флешмобу: Інтеркультура” (www.interkulturo.info), Українська асоціація танцювально-рухової терапії (www.uatrt.org.ua), Центр психології танцю Світлани Ліпінської (ww.lipinska.com.ua), „Дипломат Сервіс” (www.dipserv.com.ua).

ЦИФРИ І ФАКТИ ПРО СЕРДЦЕВО-СУДИННІ ЗАХВОРЮВАННЯ

За оцінками Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я, щороку у світі більше, ніж 17,2 мільйонів людей померло від інфаркту чи інсульту. Серцево-судинні захворювання – найпоширеніша причина смертності і в Україні, і в світі, проте в українському суспільстві обізнаність щодо факторів ризику низька, а смертність від них дуже висока. За останні 20 років у США смертність від серцево-судинних захворювань знизилася на 40% завдяки не лише новітнім технологіям в галузі діагностики і лікування, в, в першу чергу, завдяки популяризації серед населення і медпрацівників загальних знань профілактики, ефективній боротьбі у суспільстві із факторами ризику. За останні 5-10 років у країнах Європи спостерігається тенденція до зниження рівня смертності від серцево-судинних хвороб, а в Україні – зростання.
• Щороку реєструється приблизно 50 тис. випадків інфаркту міокарда, 100-120 тис.інсультів, 20 тис. миготливих аритмій, 4 тис. набутих вад серця.
• Щороку народжується понад 4 тис. дітей із вродженими вадами серця, з який у 30% - критичні вади серця. Половині з 4000 тисяч потрібна допомога в перші місяці, а то і перші дні життя.
• На обліку знаходиться приблизно 40 тис. Дітей з вродженою серцево-0судинною патологією у віці до 14 років, і цей показник щороку збільшується..
• Основними медико-соціальними проблемами кардіології в Україні є зростання захворюваності та збільшення найбільш соціально значущих хвороб системи кровообігу: атеросклерозу, артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця; висока первинна інвалідізація, спричинена цими хворобами; висока смертність хворих працездатного віку; зменшення тривалості життя.
• За оцінками фахівців, здоров’я на 50% залежить від власного вибору людини - способу життя, на 20% - від стану зовнішнього середовища, на 20% - від соціально-економічних факторів, на 10% - від організації медичної допомоги.
• Щороку в Україні 6 з 10 смертей спричинені саме серцево-судинними захворюваннями.
• Щороку в Україні від серцево-судинних захворювань помирає 160 тисяч осіб.
• Приблизно 11,7 мільйонів осіб в Україні страждають на гіпертензію (підвищенний артеріальний тиск).
• Смертність через серцево-судинні захворювання у віці 35-55 років у чоловіків в 3,6 разів вища, ніж у жінок цього віку, що пов’язано з такими поширеними факторами ризику, як нездорове харчування, куріння, малорухомий спосіб життя.
• Населення України не перевіряє, не контролює артеріальний тиск та навіть не знає показники свого артеріального тиску, не вживає вчасних заходів для нормалізації артеріального тиску і профілактики серцево-судинних захворювань в себе та членів родини, на робочих місцях, в трудових колективах.

Профілактика та лікування хвороб системи кровообігу мають бути комплексними.

Нераціональне харчування з великою кількістю атерогенних ліпідів та надмірною калорійністю є визначальним у виникненні надмірної ваги тіла, порушень ліпідного обміну, сприяє прогресуванню діабету ІІ типу. Надлишкова вага та ожиріння (особливо абдомінальне, коли жир відкладається в ділянці живота) призводить до того, що середній вік виникнення інфаркту міокарда знижується на 4–8 років. Раціони харчування мають складатися із різноманітних продуктів переважно рослинного походження, щоденна норма овочів та фруктів, бажано свіжих – не менше 400 г, питома вага жирів не повинна перевищувати 30% добової калорійності. Більшість жирів має бути представлена рослинними оліями. Жирне м’ясо та м’ясопродукти бажано замінити квасолею, рибою, птицею. Потрібно вживати молоко та молочні продукти з низьким вмістом жиру та солі. Взагалі, вживання солі на добу має бути скорочене до 4,5 г, включаючи сіль, яка міститься в готових продуктах. Доза алкоголю в перерахунку на чистий етанол не повинна перевищувати 20-30 г для чоловіків (відповідає 50-60 мл горілки, 200-250мл сухого вина або 500-600 мл пива) та 10-20 г – для жінок. Готувати їжу бажано на пару, її варка, тушкування, випікання допомагає зменшити кількість доданого жиру.

Тютюнопаління (куріння) – ще один фактор виникнення гіпертензії та її ускладнень, який можна змінити. Речовини, що входять до складу цигарок, в тому числі і нікотин, викликають постійний спазм артерій. Це викликає підвищення тиску в них, від гіпоксії страждають різні тканини і органи. Якщо ж в організмі має місце виражений атеросклероз, навіть незначне звуження артерій може призвести до судинної катастрофи. Пасивне паління несе таку ж загрозу здоров’ю, як і активне. Ризик розвитку інфаркту чи інсульту починає знижуватись одразу ж після припинення вживання тютюнових виробів, а через рік може становити 50%.

Регулярна фізична активність (мінімум протягом 30 хвилин щоденно) є необхідною для підтримання здорового стану серцево-судинної системи. Окрім того, фізична активність протягом 1 години кілька разів на тиждень сприяє підтримці нормальної ваги.

Здоровий спосіб життя, а також знання та контроль 3 основних показників дозволить попередити виникнення та контролювати перебіг серцево-судинних захворювань:
ЗНАЙТЕ свій кров’яний тиск та систематично його перевіряйте, в тому числі протягом робочого дня на робочому місті.
ЗНАЙТЕ свій рівень цукру в крові та при наявності цукрового діабету постійно його контролюйте
ЗНАЙТЕ свій рівень ліпідів в крові, контролюйте рівень холестерину за допомогою дієти або необхідних препаратів.

Докладніше про Всесвітній день серця в інших країнах: www.hearts.in.ua, www.worldheart.org, www.worldheartday.com

Комментарии (8)

 • <a href="http://www.deboomaap.com/knit-boy-baby-hat-pattern-4x4-Raptors_dk [ http://www.deboomaap.com/knit-boy-baby-hat-pattern-4x4-Raptors_dk ] ">knit boy baby hat pattern 4x4</a>,<a href="http://www.deboomaap.com/kansas-city-royals-authentic-hat-linux-Raptors_dk [ http://www.deboomaap.com/kansas-city-royals-authentic-hat-linux-Raptors_dk ] ">kansas city royals authentic hat linux</a>,<a href="http://www.deboomaap.com/helmet-style-knit-hat-hat-Raptors_dk [ http://www.deboomaap.com/helmet-style-knit-hat-hat-Raptors_dk ] ">helmet style knit hat hat</a>,<a href="http://www.deboomaap.com/rare-boston-red-sox-hats-7th-grade-Raptors_dk [ http://www.deboomaap.com/rare-boston-red-sox-hats-7th-grade-Raptors_dk ] ">rare boston red sox hats 7th grade</a> air max for http://www.spectrecom.net/air-max-for-Rakitic_uk [ http://www.spectrecom.net/air-max-for-Rakitic_uk ]

  air max for | 17.09.2018 10:58:50
 • <a href="http://www.habertturk.com/nike-zoom-live-ii-vert-Ronaldo_fr [ http://www.habertturk.com/nike-zoom-live-ii-vert-Ronaldo_fr ] ">nike zoom live ii vert</a>,<a href="http://www.habertturk.com/air-max-2016-hommes-noir-pour-bon-march%C3%A9-Ronaldo_fr [ http://www.habertturk.com/air-max-2016-hommes-noir-pour-bon-march%C3%A9-Ronaldo_fr ] ">air max 2016 hommes noir pour bon marche</a>,<a href="http://www.habertturk.com/nike-pg-2-hommes-rose-pour-bon-march%C3%A9-Ronaldo_fr [ http://www.habertturk.com/nike-pg-2-hommes-rose-pour-bon-march%C3%A9-Ronaldo_fr ] ">nike pg 2 hommes rose pour bon marche</a>,<a href="http://www.habertturk.com/nike-air-max-2017-femmes-marron-pour-bon-march%C3%A9-Ronaldo_fr [ http://www.habertturk.com/nike-air-max-2017-femmes-marron-pour-bon-march%C3%A9-Ronaldo_fr ] ">nike air max 2017 femmes marron pour bon marche</a> nike patriots 11 julian edelman lights out black mens stitched nfl elite strobe jersey http://www.eroadtrack.net/nike-patriots-11-julian-edelman-lights-out-black-mens-stitched-nfl-elite-strobe-jersey-Diego_it [ http://www.eroadtrack.net/nike-patriots-11-julian-edelman-lights-out-black-mens-stitched-nfl-elite-strobe-jersey-Diego_it ]

  nike patriots 11 julian edelman lights out black mens stitched nfl elite strobe jersey | 15.09.2018 14:25:44
 • <a href="http://www.clauevents.com/nike-free-5.0-v2-scarpe-for-vendita-Argentina_it [ http://www.clauevents.com/nike-free-5.0-v2-scarpe-for-vendita-Argentina_it ] ">nike free 5.0 v2 scarpe for vendita</a>  ,<a href="http://www.clauevents.com/nike-air-max-2-uptempo-tutti-blu-scarpe-on-vendita-Argentina_it [ http://www.clauevents.com/nike-air-max-2-uptempo-tutti-blu-scarpe-on-vendita-Argentina_it ] ">nike air max 2 uptempo tutti blu scarpe on vendita</a> jordan flight 45 cortuttio scarpe on vendita http://www.clauevents.com/jordan-flight-45-cortuttio-scarpe-on-vendita-Argentina_it [ http://www.clauevents.com/jordan-flight-45-cortuttio-scarpe-on-vendita-Argentina_it ]

  jordan flight 45 cortuttio scarpe on vendita | 28.07.2018 03:37:17
 • <a href="http://www.robinknoche.com/nike-air-jordan-11-retro-low-foot-locker-Bryant_dk [ http://www.robinknoche.com/nike-air-jordan-11-retro-low-foot-locker-Bryant_dk ] ">nike air jordan 11 retro low foot locker</a>  ,<a href="http://www.robinknoche.com/curry-1-shoes-review-answer-Bryant_dk [ http://www.robinknoche.com/curry-1-shoes-review-answer-Bryant_dk ] ">curry 1 shoes review answer</a> nike slide le sableals unisexe royal bleu chaussures on vente http://www.elsabech.com/nike-slide-le-sableals-unisexe-royal-bleu-chaussures-on-vente-Argentina_fr [ http://www.elsabech.com/nike-slide-le-sableals-unisexe-royal-bleu-chaussures-on-vente-Argentina_fr ]

  nike slide le sableals unisexe royal bleu chaussures on vente | 14.07.2018 23:46:27
 • <a href="http://www.futuread.net/cheap-adidas-adipure-11pro-trx-fg-shoes-smart_en [ http://www.futuread.net/cheap-adidas-adipure-11pro-trx-fg-shoes-smart_en ] ">cheap adidas adipure 11pro trx fg shoes</a>,<a href="http://www.coffeesystems.net/cheap-nike-lebron-soldier-11-shoes-smart_en [ http://www.coffeesystems.net/cheap-nike-lebron-soldier-11-shoes-smart_en ] ">cheap nike lebron soldier 11 shoes</a>,<a href="http://www.sistemazienda.net/cheap-nike-cortez-shoes-smart_en [ http://www.sistemazienda.net/cheap-nike-cortez-shoes-smart_en ] ">cheap nike cortez shoes</a> cheap nike kyrie 3 (gs) shoes http://www.futuread.net/cheap-nike-kyrie-3- [ http://www.futuread.net/cheap-nike-kyrie-3- ] (gs)-shoes-whosale_en

  cheap nike kyrie 3 (gs) shoes | 13.07.2018 10:28:39
 • <a href="http://www.stalokkema.com/pittsburgh-pirates-bobble-hat-yelp-hatfree_uk [ http://www.stalokkema.com/pittsburgh-pirates-bobble-hat-yelp-hatfree_uk ] ">pittsburgh pirates bobble hat yelp</a>  ,<a href="http://www.stalokkema.com/cheap-jordan-fitted-hats-amazon-hatfree_uk [ http://www.stalokkema.com/cheap-jordan-fitted-hats-amazon-hatfree_uk ] ">cheap jordan fitted hats amazon</a> jordan caps buy online http://www.stalokkema.com/jordan-caps-buy-online-hatfree_uk [ http://www.stalokkema.com/jordan-caps-buy-online-hatfree_uk ]

  jordan caps buy online | 21.06.2018 00:57:17
 • <a href="http://www.freakumfest.com/nike-free-run-4.0-v3-grey-turquoise-earrings-shoesv [ http://www.freakumfest.com/nike-free-run-4.0-v3-grey-turquoise-earrings-shoesv ] ">nike free run 4.0 v3 grey turquoise earrings</a> <a href="http://www.answersar.com/nike-stefan-janoski-max-grau-shoesv [ http://www.answersar.com/nike-stefan-janoski-max-grau-shoesv ] ">nike stefan janoski max grau</a> <a href="http://www.batstaxes.com/nike-dunk-gris-shoesv [ http://www.batstaxes.com/nike-dunk-gris-shoesv ] ">nike dunk gris</a> <a href="http://www.eyehearsea.com/nike-internationalist-black-olive-shoesv [ http://www.eyehearsea.com/nike-internationalist-black-olive-shoesv ] ">nike internationalist black olive</a> <a href="http://www.ercots.com/nike-darwin-burgundy-shoesv [ http://www.ercots.com/nike-darwin-burgundy-shoesv ] ">nike darwin burgundy</a> <a href="http://www.honeymodas.com/mens-nike-air-max-2017-blue-red-shoesv [ http://www.honeymodas.com/mens-nike-air-max-2017-blue-red-shoesv ] ">mens nike air max 2017 blue red</a> <a href="http://www.hickorkmaz.com/adidas-springblade-pro-blue-grey-shoesv [ http://www.hickorkmaz.com/adidas-springblade-pro-blue-grey-shoesv ] ">adidas springblade pro blue grey</a> <a href="http://www.coinsofnepal.com/air-yeezy-ii-2-sp-max-90-white-black-shoesv [ http://www.coinsofnepal.com/air-yeezy-ii-2-sp-max-90-white-black-shoesv ] ">air yeezy ii 2 sp max 90 white black</a> [url=http://www.bebekhikayesi.com/nike-air-max-2015-blue-purple-shoesv]nike [ http://www.bebekhikayesi.com/nike-air-max-2015-blue-purple-shoesv]nike ] air max 2015 blue purple[/url]

  nike air max 2015 blue purple | 20.06.2018 21:01:24
 • <a href="http://www.tracingwagon.com/2018-argentina-home-long-sleeves-men-jersey-Curry_de [ http://www.tracingwagon.com/2018-argentina-home-long-sleeves-men-jersey-Curry_de ] ">2018 argentina home long sleeves men jersey</a>  ,<a href="http://www.tracingwagon.com/nike-kansas-city-chiefs-25-jamaal-charles-white-limited-jersey-Curry_de [ http://www.tracingwagon.com/nike-kansas-city-chiefs-25-jamaal-charles-white-limited-jersey-Curry_de ] ">nike kansas city chiefs 25 jamaal charles white limited jersey</a> boston red sox 13 hanley ramirez red jersey http://www.tracingwagon.com/boston-red-sox-13-hanley-ramirez-red-jersey-Curry_de [ http://www.tracingwagon.com/boston-red-sox-13-hanley-ramirez-red-jersey-Curry_de ]

  boston red sox 13 hanley ramirez red jersey | 30.05.2018 03:28:44
оставить комментарий

CAPTCHA