Проект "Відкриті серця" підтримує проект "Зелений пакет - Україна"

Програма "Відкриті серця" активно підтримує проект "Зелений пакет" і закликає всіх поширювати їдеї та методику унікального посібника про сталий розвиток та довкілля

Мультимедійний навчально-методичний комплекс «Зелений пакет», який зараз адаптовано до українських реалій за ініціативи та фінансової підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні, було розроблено Регіональним екологічним центром для Центральної та Східної Європи у співпраці із низкою болгарських, угорських, польських, російських і українських фахівців у галузі освіти і охорони довкілля.Лідер робочої групи з адаптації "Зеленого пакета" —Аліна Севастюк, директор програми "Відкриті серця".


Навчально-методичний комплекс «Зелений пакет» — частина екологічного освітнього проекту «Зелений пакет», розробку якого в Україні було підтримано Міністерством освіти і науки України за сприяння Координатора проектів Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) в Україні.

Посібник рекомендовано Міністерством освіти і науки України для використання у загальноосвітніх навчальних закладах України (Наказ Міністерства освіти і науки України від 07.12.2009 року № 1/11-9999). Наклад — 6500 примірників. Розповсюдження безкоштовне. Партнер з впровадження — Національний еколого-натуралістичний центр для учнівської молоді (http://www.nenc.gov.ua/ )

Комплекс «Зелений пакет» призначається, насамперед, для вчителів та учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів. Проте його можна використовувати також на інших рівнях освіти, під час проведення інформаційно-просвітницьких заходів щодо сталого розвитку та захисту довкілля, подій для преси, корпоративних екологічних заходів.

Унікальний комплекс «Зелений пакет» включає такі компоненти:
- Посібник для вчителя з урочними планами,
- еко-гра «Дилеми» (картки для гри та посібник для вчителя),

- відеоколекція,
- компакт-диск.

Тематика всіх компонентів комплексу «Зелений пакет» є однаковою і наскрізно присутня по таким п’яти розділам:
1) Екологічні компоненти — повітря, вода, ґрунт та біологічне різноманіття.
2) Зовнішні загрози — урбанізація, шум, відходи та хімікати.
3) Діяльність людини — енергетика, транспорт, промисловість, сільське господарство, лісове господарство та туризм.
4) Глобальні виклики — зміна клімату, руйнування озонового шару, підкислення, моря і океани.
5) Цінності — етика і культура споживання, здоров’я та довкілля, права громадян та відповідальність за Землю в майбутньому.

Кожній екологічній темі відповідає один або кілька урочних планів. Плани побудовані таким чином, щоб надати користувачам інформацію про основні поняття, відповідні предмети, необхідні матеріали, час і місце, цілі та методологію. У вступі до кожного урочного плану подано основну інформацію за темою, рекомендації щодо пошуку додаткової інформації у відповідному розділі на компакт-диску. Ці пункти формують основу планів уроку, мають орієнтовний, а не обов’язковий характер. Вони призначені для стимулювання уяви вчителя і створення завдань і подій, подібних до запропонованих в залежності від конкретних потреб та здібностей учнів.

Наприкінці Посібника для вчителя подано таблицю, в якій узагальнено інформацію про всі теми, урочні плани та їхню відповідність шкільним дисциплінам, рекомендовані фільми з відеоколекції «Зеленого пакета». Таким чином, користувачі «Зеленого пакета» можуть проводити уроки та різні види позакласного навчання, користуючись порадами в Посібнику для вчителя, візуалізувати їх за допомогою матеріалів з відеоколекції, а також доповнити навчальний матеріал інформацією на компакт-диску або інформацією з рекомендованих Інтернет-сайтів. В кожному урочному плані вчитель може знайти Завдання для учнів (інформацію, схеми, вправи), зробити з них копії та роздати перед початком уроку.

Кожний урок має уніфіковану структуру. Плани проведення занять мають рекомендований, а не обов'язковий характер, щоб стимулювати уяву вчителя та творчий підхід. Вчитель може гнучко використовувати учбові плани, зважаючи на особливості та потреби конкретної групи. Фактично, навчально-методичний комплекс «Зелений пакет» є «відкритим»: при потребі вчителі можуть розробити за його схемою власні урочні плани, доповнюючи та збагачуючи його. Окремі компоненти комплексу можна використовувати, в певній мірі, самостійно.

Важливо не лише в школі формувати цінності та розвивати нову модель поведінки учнів, але поширювати екологічне мислення вдома та в суспільстві, щоб для учнів це було не простим накопиченням знань за конкретними екологічними напрямками. Cаме тому учні з вчителями є, насамперед, партнерами в запровадженні різних заходів, обговоренні проблем, у рольових іграх та процесі прийняття рішень. Через вчителів і учнів головні послання посібника адресовано також членам кожної родини і всім членам суспільства, таким чином збільшується масштаб впливу проекту «Зелений пакет — Україна», який було ініційовано Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Докладніше про новий навчально-методичний комплекс «Зелений пакет»: www.greenpack.in.ua

Комментарии (12)

 • <a href="http://www.nlrsmart.com/jordan-11-white-white-pure-platinum-Cousins_no [ http://www.nlrsmart.com/jordan-11-white-white-pure-platinum-Cousins_no ] ">jordan 11 white white pure platinum</a>,<a href="http://www.nlrsmart.com/new-nike-sb-shoes-Cousins_no [ http://www.nlrsmart.com/new-nike-sb-shoes-Cousins_no ] ">new nike sb shoes</a>,<a href="http://www.nlrsmart.com/nike-air-vapormax-off-white-light-Cousins_no [ http://www.nlrsmart.com/nike-air-vapormax-off-white-light-Cousins_no ] ">nike air vapormax off white light</a>,<a href="http://www.nlrsmart.com/nike-magista-ola-ic-Cousins_no [ http://www.nlrsmart.com/nike-magista-ola-ic-Cousins_no ] ">nike magista ola ic</a> game matt mcgloin womens jersey oakland raiders 14 road white nfl http://www.camaneschi.com/game-matt-mcgloin-womens-jersey-oakland-raiders-14-road-white-nfl-Wright_de [ http://www.camaneschi.com/game-matt-mcgloin-womens-jersey-oakland-raiders-14-road-white-nfl-Wright_de ]

  game matt mcgloin womens jersey oakland raiders 14 road white nfl | 07.10.2018 20:19:23
 • <a href="http://www.amonatural.com/nike-magistax-finale-ii-wei%C3%9F-rot-f%C3%BCr-canada-Nikola_de [ http://www.amonatural.com/nike-magistax-finale-ii-wei%C3%9F-rot-f%C3%BCr-canada-Nikola_de ] ">nike magistax finale ii wei? rot fur canada</a>,<a href="http://www.amonatural.com/wholeverkauf-nike-air-jordan-12-himmelblau-Nikola_de [ http://www.amonatural.com/wholeverkauf-nike-air-jordan-12-himmelblau-Nikola_de ] ">wholeverkauf nike air jordan 12 himmelblau</a>,<a href="http://www.amonatural.com/wholeverkauf-nike-hypervenom-phantom-3-wei%C3%9F-schwarz-rot-Nikola_de [ http://www.amonatural.com/wholeverkauf-nike-hypervenom-phantom-3-wei%C3%9F-schwarz-rot-Nikola_de ] ">wholeverkauf nike hypervenom phantom 3 wei? schwarz rot</a>,<a href="http://www.amonatural.com/adidas-x-16.1-ic-schwarz-and-gelb-Nikola_de [ http://www.amonatural.com/adidas-x-16.1-ic-schwarz-and-gelb-Nikola_de ] ">adidas x 16.1 ic schwarz and gelb</a> jordan slippers ebay paypal http://www.villagerie.com/jordan-slippers-ebay-paypal-Harden_no [ http://www.villagerie.com/jordan-slippers-ebay-paypal-Harden_no ]

  jordan slippers ebay paypal | 05.10.2018 02:24:25
 • <a href="http://www.fpcgreensboro.com/new-era-fitted-custom-embroidered-hats-Irving_dk [ http://www.fpcgreensboro.com/new-era-fitted-custom-embroidered-hats-Irving_dk ] ">new era fitted custom embroidered hats</a>,<a href="http://www.fpcgreensboro.com/how-to-knit-a-baby-newsboy-hat-900-Irving_dk [ http://www.fpcgreensboro.com/how-to-knit-a-baby-newsboy-hat-900-Irving_dk ] ">how to knit a baby newsboy hat 900</a>,<a href="http://www.fpcgreensboro.com/authentic-sportcap-Irving_dk [ http://www.fpcgreensboro.com/authentic-sportcap-Irving_dk ] ">authentic sportcap</a>,<a href="http://www.fpcgreensboro.com/oakland-as-baseball-cap-mutual-Irving_dk [ http://www.fpcgreensboro.com/oakland-as-baseball-cap-mutual-Irving_dk ] ">oakland as baseball cap mutual</a> baby knitted slouchy hat pattern http://www.johnsterni.com/baby-knitted-slouchy-hat-pattern-Embiid_dk [ http://www.johnsterni.com/baby-knitted-slouchy-hat-pattern-Embiid_dk ]

  baby knitted slouchy hat pattern | 25.09.2018 08:12:46
 • <a href="http://www.matrazen.net/air-jordan-7-todas-negro-shipping_es [ http://www.matrazen.net/air-jordan-7-todas-negro-shipping_es ] ">air jordan 7 todas negro</a>,<a href="http://www.matrazen.net/adidas-eqt-adv-support-primeknit-shipping_es [ http://www.matrazen.net/adidas-eqt-adv-support-primeknit-shipping_es ] ">adidas eqt adv support primeknit</a>,<a href="http://www.matrazen.net/nike-flyknit-racer-negroout-shipping_es [ http://www.matrazen.net/nike-flyknit-racer-negroout-shipping_es ] ">nike flyknit racer negroout</a>,<a href="http://www.matrazen.net/nike-mercurial-vapor-xi-rojo-shipping_es [ http://www.matrazen.net/nike-mercurial-vapor-xi-rojo-shipping_es ] ">nike mercurial vapor xi rojo</a> nike mercurial s http://www.nisanboard.net/nike-mercurial-s-futura_de [ http://www.nisanboard.net/nike-mercurial-s-futura_de ]

  nike mercurial s | 23.09.2018 07:36:05
 • <a href="http://www.eroadtrack.net/womens-2014-super-bowl-jerseys-denver-broncos-7-john-elway-blue-jerseys%282014-new%29-Godin_it [ http://www.eroadtrack.net/womens-2014-super-bowl-jerseys-denver-broncos-7-john-elway-blue-jerseys%282014-new%29-Godin_it ] ">womens 2014 super bowl jerseys denver broncos 7 john elway blue jerseys(2014 new)</a>,<a href="http://www.eroadtrack.net/red-sox-34-david-ortiz-black-strip-stitched-mlb-jersey-Godin_it [ http://www.eroadtrack.net/red-sox-34-david-ortiz-black-strip-stitched-mlb-jersey-Godin_it ] ">red sox 34 david ortiz black strip stitched mlb jersey</a>,<a href="http://www.eroadtrack.net/minnesota-vikings-22-harrison-smith-purple-team-color-mens-stitched-nfl-limited-tank-top-jersey-Godin_it [ http://www.eroadtrack.net/minnesota-vikings-22-harrison-smith-purple-team-color-mens-stitched-nfl-limited-tank-top-jersey-Godin_it ] ">minnesota vikings 22 harrison smith purple team color mens stitched nfl limited tank top jersey</a>,<a href="http://www.eroadtrack.net/youth-nike-carolina-panthers-88-greg-olsen-elite-black-team-color-nfl-jersey-sale-Godin_it [ http://www.eroadtrack.net/youth-nike-carolina-panthers-88-greg-olsen-elite-black-team-color-nfl-jersey-sale-Godin_it ] ">youth nike carolina panthers 88 greg olsen elite black team color nfl jersey sale</a> adidas nmd runner cheap flights http://www.eardrumspop.net/adidas-nmd-runner-cheap-flights-Lionel_es [ http://www.eardrumspop.net/adidas-nmd-runner-cheap-flights-Lionel_es ]

  adidas nmd runner cheap flights | 14.09.2018 19:09:39
 • <a href="http://www.alwaysdns.net/nike-free-weightlifting-Chamberlain_fr [ http://www.alwaysdns.net/nike-free-weightlifting-Chamberlain_fr ] ">nike free weightlifting</a>,<a href="http://www.alwaysdns.net/nike-lunarlon-womens-sneakers-Chamberlain_fr [ http://www.alwaysdns.net/nike-lunarlon-womens-sneakers-Chamberlain_fr ] ">nike lunarlon womens sneakers</a>,<a href="http://www.alwaysdns.net/nike-free-flyknit-2015-review-Chamberlain_fr [ http://www.alwaysdns.net/nike-free-flyknit-2015-review-Chamberlain_fr ] ">nike free flyknit 2015 review</a>,<a href="http://www.alwaysdns.net/air-max-2017-royal-blue-cross-Chamberlain_fr [ http://www.alwaysdns.net/air-max-2017-royal-blue-cross-Chamberlain_fr ] ">air max 2017 royal blue cross</a> youth nike broncos 7 john elway blue alternate nfl vapor untouchable limited jersey http://www.kabarislam.net/youth-nike-broncos-7-john-elway-blue-alternate-nfl-vapor-untouchable-limited-jersey-Casemiro_dk [ http://www.kabarislam.net/youth-nike-broncos-7-john-elway-blue-alternate-nfl-vapor-untouchable-limited-jersey-Casemiro_dk ]

  youth nike broncos 7 john elway blue alternate nfl vapor untouchable limited jersey | 02.09.2018 20:51:32
 • <a href="http://www.elsabech.com/nike-air-vapormax-flyknit-corail-chaussures-on-vente-Argentina_fr [ http://www.elsabech.com/nike-air-vapormax-flyknit-corail-chaussures-on-vente-Argentina_fr ] ">nike air vapormax flyknit corail chaussures on vente</a>  ,<a href="http://www.elsabech.com/air-yeezy-2-blanc-rouge-gris-chaussures-on-vente-Argentina_fr [ http://www.elsabech.com/air-yeezy-2-blanc-rouge-gris-chaussures-on-vente-Argentina_fr ] ">air yeezy 2 blanc rouge gris chaussures on vente</a> nike trainers grey http://www.robinknoche.com/nike-trainers-grey-Bryant_dk [ http://www.robinknoche.com/nike-trainers-grey-Bryant_dk ]

  nike trainers grey | 27.07.2018 11:00:41
 • <a href="http://www.coffeesystems.net/cheap-air-jordan-xxx1-shoes-free_en [ http://www.coffeesystems.net/cheap-air-jordan-xxx1-shoes-free_en ] ">cheap air jordan xxx1 shoes</a>,<a href="http://www.sistemazienda.net/cheap-adidas-harden-vol.-1-shoes-free_en [ http://www.sistemazienda.net/cheap-adidas-harden-vol.-1-shoes-free_en ] ">cheap adidas harden vol. 1 shoes</a>,<a href="http://www.sistemazienda.net/cheap-women-air-jordan-12-shoes-free_en [ http://www.sistemazienda.net/cheap-women-air-jordan-12-shoes-free_en ] ">cheap women air jordan 12 shoes</a> cheap ua curry 4 shoes http://www.coffeesystems.net/cheap-ua-curry-4-shoes-wanna_en [ http://www.coffeesystems.net/cheap-ua-curry-4-shoes-wanna_en ]

  cheap ua curry 4 shoes | 15.07.2018 20:34:25
 • <a href="http://www.sistemazienda.net/cheap-nike-kyrie-3- [ http://www.sistemazienda.net/cheap-nike-kyrie-3- ] (gs)-shoes-wanna_en">cheap nike kyrie 3 (gs) shoes</a>,<a href="http://www.coffeesystems.net/cheap-nike-kobe-a.d.-nxt-shoes-wanna_en [ http://www.coffeesystems.net/cheap-nike-kobe-a.d.-nxt-shoes-wanna_en ] ">cheap nike kobe a.d. nxt shoes</a>,<a href="http://www.coffeesystems.net/cheap-adidas-crazy-byw-shoes-wanna_en [ http://www.coffeesystems.net/cheap-adidas-crazy-byw-shoes-wanna_en ] ">cheap adidas crazy byw shoes</a> cheap under armour curry shoes shoes http://www.sistemazienda.net/cheap-under-armour-curry-shoes-shoes-victory_en [ http://www.sistemazienda.net/cheap-under-armour-curry-shoes-shoes-victory_en ]

  cheap under armour curry shoes shoes | 06.07.2018 02:20:20
 • <a href="http://www.coffeesystems.net/cheap-adidas-climacool-shoes-wanna_en [ http://www.coffeesystems.net/cheap-adidas-climacool-shoes-wanna_en ] ">cheap adidas climacool shoes</a>,<a href="http://www.futuread.net/cheap-adidas-y-3-pure-boost-shoes-wanna_en [ http://www.futuread.net/cheap-adidas-y-3-pure-boost-shoes-wanna_en ] ">cheap adidas y-3 pure boost shoes</a>,<a href="http://www.coffeesystems.net/cheap-girls-nike-kyrie-3-shoes-wanna_en [ http://www.coffeesystems.net/cheap-girls-nike-kyrie-3-shoes-wanna_en ] ">cheap girls nike kyrie 3 shoes</a> cheap air jordan 7 shoes http://www.sistemazienda.net/cheap-air-jordan-7-shoes-free_en [ http://www.sistemazienda.net/cheap-air-jordan-7-shoes-free_en ]

  cheap air jordan 7 shoes | 29.06.2018 06:18:52
 • <a href="http://www.actrobots.net/chicago-white-sox-baseball-hat-quarter-final-hatfree_de [ http://www.actrobots.net/chicago-white-sox-baseball-hat-quarter-final-hatfree_de ] ">chicago white sox baseball hat quarter final</a>  ,<a href="http://www.actrobots.net/where-to-buy-new-york-yankees-cap-in-dubai-01-hatfree_de [ http://www.actrobots.net/where-to-buy-new-york-yankees-cap-in-dubai-01-hatfree_de ] ">where to buy new york yankees cap in dubai 01</a> [url=http://www.urduelam.com/adidas-zx-700-black-leather-nz-Bryant_de]adidas [ http://www.urduelam.com/adidas-zx-700-black-leather-nz-Bryant_de]adidas ] zx 700 black leather nz[/url]

  adidas zx 700 black leather nz | 18.06.2018 06:44:32
 • <a href="http://www.shattari.com/nike-tiempo-elite-black-orange-sports_fr [ http://www.shattari.com/nike-tiempo-elite-black-orange-sports_fr ] ">nike tiempo elite black orange</a>,<a href="http://www.shattari.com/nike-shox-turbo-white-sports_fr [ http://www.shattari.com/nike-shox-turbo-white-sports_fr ] ">nike shox turbo white</a>,<a href="http://www.shattari.com/jordan-retro-7-black-citrus-varsity-red-sports_fr [ http://www.shattari.com/jordan-retro-7-black-citrus-varsity-red-sports_fr ] ">jordan retro 7 black citrus varsity red</a> air jordan 29 all red uk http://www.prizematic.org/air-jordan-29-all-red-uk-shipping_au [ http://www.prizematic.org/air-jordan-29-all-red-uk-shipping_au ]

  air jordan 29 all red uk | 31.05.2018 09:58:46
оставить комментарий

CAPTCHA